Jesteś tutaj: BipProfilaktyka
Profilaktyka

Rejestr zmian od wersji 2020-02-17 @ 14:00:09. Zarejestrowane zmiany, aktualna wersja.

PROGRAM PROFILAKTYKI CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA:

skierowany jest do osób w wieku 35, 40, 45, 50 i 55 lat, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w ciągu ostatnich pięciu lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu (także w innych poradniach).

Zapraszamy do zgłaszania się w Rejestracji celem umówienia wizyty u lekarza oraz wykonania bezpłatnych badań krwi (kontrola poziomu cholesterolu i glukozy).

PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

W ramach programu profilaktyki raka piersi wykonuje się badanie mammograficzne, które uważane jest za bardzo dobrą metodę umożliwiającą rozpoznanie zmian patologicznych w obrębie piersi.

Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonały badania w ciągu ostatnich 2 lat oraz kobiet, które w roku 2010 otrzymały wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy. Na badanie w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.

Badanie obejmuje wykonanie 4 zdjęć wraz z opisem. Jeśli wynik jest nieprawidłowy, kobieta otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (mammografia uzupełniająca, USG piersi, biopsja).

Rak piersi to najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór złośliwy. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Chorobie nie można zapobiec, ale można ją wcześnie wykryć wykonując mammografię. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.

PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY

Badanie mogą wykonać kobiety w wieku 25-59 lat, które nie miały badania cytologicznego w ciągu ostatnich 3 lat. Lekarz ginekolog pobiera od kobiety materiał do badania cytologicznego. Jeśli wynik jest nieprawidłowy, kobieta otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (kolposkopia).

Na raka szyjki macicy, co roku w Polsce choruje 4 tys. kobiet.

Połowa z nich – u których wykryto chorobę zbyt późno – umiera! Wczesne zmiany przedrakowe, które można wykryć systematycznie wykonując cytologię, są wyleczalne w 100%. Rak szyjki macicy może nie dawać wyraźnych objawów.

PROGRAM PROFILAKTYKI CHORÓB ODTYTONIOWYCH

Palenie tytoniu stanowi istotny czynnik ryzyka występowania wielu chorób, które powodują najwyższą umieralność ludzi w Polsce. Jest to najczęstsza, możliwa do uniknięcia przyczyna zgonów
z powodu chorób nowotworowych i chorób układu krążenia.

W Polsce palenie tytoniu jest bardzo rozpowszechnione, znacząco wpływając na jakość i długość życia.

Celem programu jest zmniejszenie zachorowalności na schorzenia odtytoniowe, poprawa świadomości w zakresie szkodliwości palenia oraz metod zapobiegania i leczenia uzależnienia od tytoniu oraz poprawa dostępności do specjalistycznego leczenia uzależnienia od tytoniu w szczególności dla osób obciążonych chorobami układu krążenia, układu oddechowego i nowotworowymi.

Program adresowany jest do osób powyżej 18 roku życia palących papierosy, w tym – w zakresie diagnostyki POChP – do kobiet i mężczyzn pomiędzy 40 a 65 rokiem życia, którzy nie mieli wykonanych badań spirometrycznych w ramach programu profilaktyki POChP w ciągu ostatnich 36 miesięcy (także u innych świadczeniodawców), u których nie zdiagnozowano wcześniej, w sposób potwierdzony badaniem spirometrycznym, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (lub przewlekłego zapalenia oskrzeli lub rozedmy).

Gdzie można wykonać badania?

Nazwa świadczeniodawcyMiejscowośćUlica, nr domuNumer telefonu
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „POLI-MED” LEK. MED. CZESŁAW SADOWNIKGIŻYCKOWODOCIĄGOWA 1787-428-25-31
SAMODZIELNY PUBLICZNY GMINNY OŚRODEK ZDROWIAMAŁDYTYPRZEMYSŁOWA 1089-758-60-79
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „ESKULAP” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNOWE MIASTO LUBAWSKIEGRUNWALDZKA 3A56-474-28-40
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „GAMED”OLECKO11 LISTOPADA 2387-520-22-85
RYBNO; SAMODZIELNY PUBLICZNY GMINNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJRYBNOZAJEZIORNA 5823 696-60-24
PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W GRODZICZNIENOWE GRODZICZNO 17 B56-472-91-27 
PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA JELITA GRUBEGO

Program ten finansowany jest ze środków Ministerstwa Zdrowia i bezpośrednio z Ministerstwem jednostki służby zdrowia podpisują umowę na wykonywanie badań w ramach programu.

Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego adresowany jest do osób:

  • w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,
  • w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • osoby w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.

Do badania nie kwalifikują się osoby, które miały badanie w ciągu ostatnich 10 lat.

W ramach programu wykonywana jest kolonoskopia tj. badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego polegające na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Kolonoskopia realizowana w ramach programu jest bezpłatna.

Na badanie nie jest potrzebne skierowanie. Przed badaniem konieczne jest wypełnienie specjalnej ankiety.

Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego wykonywany jest w placówkach:

Lp.Nazwa placówkiMiejscowośćAdresTelefon
1.Szpital MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w OlsztynieAl. Wojska Polskiego 37
Pracownia Endoskopowa Budynek C I piętro
89-539-84-56
2.Olsztyński Ośrodek Onkologiczny ”KOPERNIK”OlsztynUl. Kopernika 30
Pracownia Endoskopii
89-535-61-07
664-830-861
3.Wojewódzki Szpital SpecjalistycznyOlsztynUl. Żołnierska 18Pracownia Endoskopii,wysoki parter pokój 83 A89-53-86-204lub pok. 83a
4.NZOZ „Twoje Zdrowie” w ElbląguElblągUl. Żeromskiego 22 (w budynku Szpitala Miejskiego)55-23-23-055
PROGRAM PROFILAKTYKI WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA PŁUC

Program profilaktyki raka płuc został zorganizowany jest przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Badania w ramach programu finansowane są ze środków Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Program jest skierowany do mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, w wieku powyżej 50 lat, którzy od co najmniej 20 lat wypalają minimum 1 paczkę papierosów dziennie lub mają za sobą historię palenia tytoniu w ilości 20 „paczkolat” (przez 20 lat – min. paczka dziennie).

W ramach programu wykonywana jest tomografia komputerowa klatki piersiowej. Badanie przeprowadzane jest bez kontrastu, z niską dawką promieniowania, także jest całkowicie nieinwazyjne bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Osoby, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia.

Do badań nie kwalifikują się osoby z objawami chorób układu oddechowego oraz u których wcześniej rozpoznano choroby płuc.

Aby wziąć udział w programie wymagane jest skierowanie potwierdzające zasadność badania przez lekarza rodzinnego.

Badanie jest bezpłatne zarówno dla lekarza jak i pacjenta.

Ze skierowaniem należy zgłosić się do Olsztyńskiego Ośrodka Onkologicznego w Olsztynie na ul. Kopernika 30, do pokoju nr 7 lub przesłać pocztą na adres:

Olsztyński Ośrodek Onkologiczny „KOPERNIK” Sp. z o.o.

ul. Kopernika 30 pok. 7 10-513 Olsztyn

Rejestracja do programu pod nr telefonu: 664-830-861 lub 664-830-879.

Szczegółowe informacje o Programie udzielane są przez Koordynatora programu Małgorzatę Huścio pod nr telefonu: 664-830-861 lub 664-830-879.

Powiaty biorące udział w Programie: węgorzewski, olsztyński (bez miasta Olsztyn), olecki, lidzbarski, działdowski, mrągowski, gołdapski, nidzicki, giżycki, szczycieński, iławski, piski, ostródzki.

HISTORIA ZMIAN:

Zmiany:

2020-02-17 @ 14:00:09Aktualna wersja
Treść
Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->
Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA:</h5>Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA:</h5>
Bez zmian: <!-- /wp:heading -->Bez zmian: <!-- /wp:heading -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>skierowany jest do osób w&nbsp;wieku&nbsp;<strong>35, 40, 45, 50 i 55 lat,</strong> &nbsp;u&nbsp;których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i&nbsp;które w&nbsp;ciągu ostatnich pięciu lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w&nbsp;ramach programu (także w&nbsp;innych poradniach).</p>Bez zmian: <p>skierowany jest do osób w&nbsp;wieku&nbsp;<strong>35, 40, 45, 50 i 55 lat,</strong> &nbsp;u&nbsp;których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i&nbsp;które w&nbsp;ciągu ostatnich pięciu lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w&nbsp;ramach programu (także w&nbsp;innych poradniach).</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Zapraszamy do zgłaszania się w&nbsp;Rejestracji celem umówienia wizyty u&nbsp;lekarza oraz wykonania bezpłatnych badań krwi (kontrola poziomu cholesterolu i&nbsp;glukozy).</p>Bez zmian: <p>Zapraszamy do zgłaszania się w&nbsp;Rejestracji celem umówienia wizyty u&nbsp;lekarza oraz wykonania bezpłatnych badań krwi (kontrola poziomu cholesterolu i&nbsp;glukozy).</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->
Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI</h5>Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI</h5>
Bez zmian: <!-- /wp:heading -->Bez zmian: <!-- /wp:heading -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>W ramach programu profilaktyki raka piersi wykonuje się badanie mammograficzne, które uważane jest za bardzo dobrą metodę umożliwiającą rozpoznanie zmian patologicznych w obrębie piersi.</p>Bez zmian: <p>W ramach programu profilaktyki raka piersi wykonuje się badanie mammograficzne, które uważane jest za bardzo dobrą metodę umożliwiającą rozpoznanie zmian patologicznych w obrębie piersi.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonały badania w ciągu ostatnich 2 lat oraz kobiet, które w roku 2010 otrzymały wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy. Na badanie w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.</p>Bez zmian: <p>Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonały badania w ciągu ostatnich 2 lat oraz kobiet, które w roku 2010 otrzymały wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy. Na badanie w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Badanie obejmuje wykonanie 4 zdjęć wraz z opisem. Jeśli wynik jest nieprawidłowy, kobieta otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (mammografia uzupełniająca, USG piersi, biopsja).</p>Bez zmian: <p>Badanie obejmuje wykonanie 4 zdjęć wraz z opisem. Jeśli wynik jest nieprawidłowy, kobieta otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (mammografia uzupełniająca, USG piersi, biopsja).</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Rak piersi to najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór złośliwy. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Chorobie nie można zapobiec, ale można ją wcześnie wykryć wykonując mammografię. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.</p>Bez zmian: <p>Rak piersi to najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór złośliwy. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Chorobie nie można zapobiec, ale można ją wcześnie wykryć wykonując mammografię. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->
Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY</h5>Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY</h5>
Bez zmian: <!-- /wp:heading -->Bez zmian: <!-- /wp:heading -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Badanie mogą wykonać kobiety w wieku 25-59 lat, które nie miały badania cytologicznego w ciągu ostatnich 3 lat. Lekarz ginekolog pobiera od kobiety materiał do badania cytologicznego. Jeśli wynik jest nieprawidłowy, kobieta otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (kolposkopia).</p>Bez zmian: <p>Badanie mogą wykonać kobiety w wieku 25-59 lat, które nie miały badania cytologicznego w ciągu ostatnich 3 lat. Lekarz ginekolog pobiera od kobiety materiał do badania cytologicznego. Jeśli wynik jest nieprawidłowy, kobieta otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (kolposkopia).</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Na raka szyjki macicy, co roku w Polsce choruje 4 tys. kobiet.</p>Bez zmian: <p>Na raka szyjki macicy, co roku w Polsce choruje 4 tys. kobiet.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Połowa z nich – u których wykryto chorobę zbyt późno – umiera! Wczesne zmiany przedrakowe, które można wykryć systematycznie wykonując cytologię, są wyleczalne w 100%. Rak szyjki macicy może nie dawać wyraźnych objawów.</p>Bez zmian: <p>Połowa z nich – u których wykryto chorobę zbyt późno – umiera! Wczesne zmiany przedrakowe, które można wykryć systematycznie wykonując cytologię, są wyleczalne w 100%. Rak szyjki macicy może nie dawać wyraźnych objawów.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->
Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI CHORÓB ODTYTONIOWYCH</h5>Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI CHORÓB ODTYTONIOWYCH</h5>
Bez zmian: <!-- /wp:heading -->Bez zmian: <!-- /wp:heading -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Palenie tytoniu stanowi istotny czynnik ryzyka występowania wielu chorób, które powodują najwyższą umieralność ludzi w Polsce. Jest to najczęstsza, możliwa do uniknięcia przyczyna zgonów<br>z powodu chorób nowotworowych i chorób układu krążenia.</p>Bez zmian: <p>Palenie tytoniu stanowi istotny czynnik ryzyka występowania wielu chorób, które powodują najwyższą umieralność ludzi w Polsce. Jest to najczęstsza, możliwa do uniknięcia przyczyna zgonów<br>z powodu chorób nowotworowych i chorób układu krążenia.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>W Polsce palenie tytoniu jest bardzo rozpowszechnione, znacząco wpływając na jakość i długość życia.</p>Bez zmian: <p>W Polsce palenie tytoniu jest bardzo rozpowszechnione, znacząco wpływając na jakość i długość życia.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Celem programu jest zmniejszenie zachorowalności na schorzenia odtytoniowe, poprawa świadomości w zakresie szkodliwości palenia oraz metod zapobiegania i leczenia uzależnienia od tytoniu oraz poprawa dostępności do specjalistycznego leczenia uzależnienia od tytoniu w szczególności dla osób obciążonych chorobami układu krążenia, układu oddechowego i nowotworowymi.</p>Bez zmian: <p>Celem programu jest zmniejszenie zachorowalności na schorzenia odtytoniowe, poprawa świadomości w zakresie szkodliwości palenia oraz metod zapobiegania i leczenia uzależnienia od tytoniu oraz poprawa dostępności do specjalistycznego leczenia uzależnienia od tytoniu w szczególności dla osób obciążonych chorobami układu krążenia, układu oddechowego i nowotworowymi.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Program adresowany jest do osób powyżej 18 roku życia palących papierosy, w tym – w zakresie diagnostyki POChP – do kobiet i mężczyzn pomiędzy 40 a 65 rokiem życia, którzy nie mieli wykonanych badań spirometrycznych w ramach programu profilaktyki POChP w ciągu ostatnich 36 miesięcy (także u innych świadczeniodawców), u których nie zdiagnozowano wcześniej, w sposób potwierdzony badaniem spirometrycznym, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (lub przewlekłego zapalenia oskrzeli lub rozedmy).</p>Bez zmian: <p>Program adresowany jest do osób powyżej 18 roku życia palących papierosy, w tym – w zakresie diagnostyki POChP – do kobiet i mężczyzn pomiędzy 40 a 65 rokiem życia, którzy nie mieli wykonanych badań spirometrycznych w ramach programu profilaktyki POChP w ciągu ostatnich 36 miesięcy (także u innych świadczeniodawców), u których nie zdiagnozowano wcześniej, w sposób potwierdzony badaniem spirometrycznym, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (lub przewlekłego zapalenia oskrzeli lub rozedmy).</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p><strong>Gdzie można wykonać badania?</strong></p>Bez zmian: <p><strong>Gdzie można wykonać badania?</strong></p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:table -->Bez zmian: <!-- wp:table -->
Skasowano: <figure class="wp-block- table"><table class=""><thead><tr><th scope="col">< strong>Nazwa świadczeniodawcy< /strong></th><th scope="col">< strong>Miejscowość< /strong></th><th scope="col">< strong>Ulica, nr domu</strong></th><th scope="col">< strong>Numer telefonu</strong> </th></tr></thead><tbody> <tr><td>NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „POLI-MED” LEK. MED. CZESŁAW SADOWNIK</td> <td>GIŻYCKO< /td><td>WODOCIĄGOWA 17</td><td>87- 428-25-31</td> </tr><tr><td>SAMODZIELNY PUBLICZNY GMINNY OŚRODEK ZDROWIA</td>< td>MAŁDYTY</ td><td>PRZEMYSŁOWA 10</td><td>89- 758-60-79</td> </tr><tr><td> NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „ESKULAP” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ< /td><td>NOWE MIASTO LUBAWSKIE</td> <td>GRUNWALDZKA 3A</td><td>56- 474-28-40</td> </tr><tr><td> NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „GAMED”</ td><td>OLECKO</td><td>11 LISTOPADA 23</td><td>87- 520-22-85</td> </tr><tr><td>RYBNO; SAMODZIELNY PUBLICZNY GMINNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ</td> <td>RYBNO</td> <td>ZAJEZIORNA 58</td><td>23 696-60-24</td> </tr><tr><td>PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W GRODZICZNIE</td><td>NOWE GRODZICZNO 17 B</td><td></td> <td>56-472-91- 27&nbsp;</td> </tr></tbody> </table></figure> Dodano: <div class="wp-block- table"><table class=""><thead><tr><th scope="col">< strong>Nazwa świadczeniodawcy< /strong></th><th scope="col">< strong>Miejscowość< /strong></th><th scope="col">< strong>Ulica, nr domu</strong></th><th scope="col">< strong>Numer telefonu</strong> </th></tr></thead><tbody> <tr><td>NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „POLI-MED” LEK. MED. CZESŁAW SADOWNIK</td> <td>GIŻYCKO< /td><td>WODOCIĄGOWA 17</td><td>87- 428-25-31</td> </tr><tr><td>SAMODZIELNY PUBLICZNY GMINNY OŚRODEK ZDROWIA</td>< td>MAŁDYTY</ td><td>PRZEMYSŁOWA 10</td><td>89- 758-60-79</td> </tr><tr><td> NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „ESKULAP” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ< /td><td>NOWE MIASTO LUBAWSKIE</td> <td>GRUNWALDZKA 3A</td><td>56- 474-28-40</td> </tr><tr><td> NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „GAMED”</ td><td>OLECKO</td><td>11 LISTOPADA 23</td><td>87- 520-22-85</td> </tr><tr><td>RYBNO; SAMODZIELNY PUBLICZNY GMINNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ</td> <td>RYBNO</td> <td>ZAJEZIORNA 58</td><td>23 696-60-24</td> </tr><tr><td>PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W GRODZICZNIE</td><td>NOWE GRODZICZNO 17 B</td><td></td> <td>56-472-91- 27&nbsp;</td> </tr></tbody> </table></div>
Bez zmian: <!-- /wp:table -->Bez zmian: <!-- /wp:table -->
Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->
Bez zmian: <h5>PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA JELITA GRUBEGO</h5>Bez zmian: <h5>PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA JELITA GRUBEGO</h5>
Bez zmian: <!-- /wp:heading -->Bez zmian: <!-- /wp:heading -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Program ten finansowany jest ze środków Ministerstwa Zdrowia i bezpośrednio z Ministerstwem jednostki służby zdrowia podpisują umowę na wykonywanie badań w ramach programu.</p>Bez zmian: <p>Program ten finansowany jest ze środków Ministerstwa Zdrowia i bezpośrednio z Ministerstwem jednostki służby zdrowia podpisują umowę na wykonywanie badań w ramach programu.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego adresowany jest do osób:</p>Bez zmian: <p>Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego adresowany jest do osób:</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:list -->Bez zmian: <!-- wp:list -->
Bez zmian: <ul><li>w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,</li><li>w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,</li><li>osoby w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.</li></ul>Bez zmian: <ul><li>w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,</li><li>w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,</li><li>osoby w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.</li></ul>
Bez zmian: <!-- /wp:list -->Bez zmian: <!-- /wp:list -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Do badania nie kwalifikują się osoby, które miały badanie w ciągu ostatnich 10 lat.</p>Bez zmian: <p>Do badania nie kwalifikują się osoby, które miały badanie w ciągu ostatnich 10 lat.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>W ramach programu wykonywana jest kolonoskopia tj. badanie dolnego odcinka&nbsp;<a href="http:// pl.wikipedia.org/ wiki/Przew%C3%B3d_ pokarmowy">przewodu pokarmowego</ a>&nbsp;polegające na oglądaniu wnętrza&nbsp;<a href="http:// pl.wikipedia.org/ wiki/Jelito_ grube">jelita grubego</a>. Kolonoskopia realizowana w ramach programu jest bezpłatna.</p>Bez zmian: <p>W ramach programu wykonywana jest kolonoskopia tj. badanie dolnego odcinka&nbsp;<a href="http:// pl.wikipedia.org/ wiki/Przew%C3%B3d_ pokarmowy">przewodu pokarmowego</ a>&nbsp;polegające na oglądaniu wnętrza&nbsp;<a href="http:// pl.wikipedia.org/ wiki/Jelito_ grube">jelita grubego</a>. Kolonoskopia realizowana w ramach programu jest bezpłatna.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Na badanie nie jest potrzebne skierowanie. Przed badaniem konieczne jest wypełnienie specjalnej ankiety.</p>Bez zmian: <p>Na badanie nie jest potrzebne skierowanie. Przed badaniem konieczne jest wypełnienie specjalnej ankiety.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego wykonywany jest w placówkach:</p>Bez zmian: <p>Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego wykonywany jest w placówkach:</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:table -->Bez zmian: <!-- wp:table -->
Skasowano: <figure class="wp-block- table"><table class=""><thead><tr><th scope="col">< strong>Lp.</strong></th><th scope="col">< strong>Nazwa placówki</strong></th><th scope="col">< strong>Miejscowość< /strong></th><th scope="col">< strong>Adres< /strong></th><th scope="col">< strong>Telefon</strong></ th></tr></thead><tbody><tr> <td>1.</td><td>Szpital MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie</td> <td></td><td>Al. Wojska Polskiego 37<br>Pracownia Endoskopowa Budynek C I piętro</td>< td>89-539-84- 56</td></tr> <tr><td>2.</td> <td>Olsztyński Ośrodek Onkologiczny ”KOPERNIK”< /td><td>Olsztyn</td><td>Ul. Kopernika 30<br>Pracownia Endoskopii</td> <td>89-535-61- 07<br>664-830- 861</td></tr> <tr><td>3.</ td><td>Wojewódzki Szpital Specjalistyczny< /td><td>Olsztyn</td><td>Ul. Żołnierska 18Pracownia Endoskopii,wysoki parter pokój 83 A</td><td>89- 53-86-204lub pok. 83a</td></tr> <tr><td>4.</td><td>NZOZ „Twoje Zdrowie” w Elblągu</td> <td>Elbląg</td><td>Ul. Żeromskiego 22 (w budynku Szpitala Miejskiego)</ td><td>55-23- 23-055</td>< /tr></tbody>< /table></figure> Dodano: <div class="wp-block- table"><table class=""><thead><tr><th scope="col">< strong>Lp.</strong></th><th scope="col">< strong>Nazwa placówki</strong></th><th scope="col">< strong>Miejscowość< /strong></th><th scope="col">< strong>Adres< /strong></th><th scope="col">< strong>Telefon</strong></ th></tr></thead><tbody><tr> <td>1.</td><td>Szpital MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie</td> <td></td><td>Al. Wojska Polskiego 37<br>Pracownia Endoskopowa Budynek C I piętro</td>< td>89-539-84- 56</td></tr> <tr><td>2.</td> <td>Olsztyński Ośrodek Onkologiczny ”KOPERNIK”< /td><td>Olsztyn</td><td>Ul. Kopernika 30<br>Pracownia Endoskopii</td> <td>89-535-61- 07<br>664-830- 861</td></tr> <tr><td>3.</ td><td>Wojewódzki Szpital Specjalistyczny< /td><td>Olsztyn</td><td>Ul. Żołnierska 18Pracownia Endoskopii,wysoki parter pokój 83 A</td><td>89- 53-86-204lub pok. 83a</td></tr> <tr><td>4.</td><td>NZOZ „Twoje Zdrowie” w Elblągu</td> <td>Elbląg</td><td>Ul. Żeromskiego 22 (w budynku Szpitala Miejskiego)</ td><td>55-23- 23-055</td>< /tr></tbody>< /table></div>
Bez zmian: <!-- /wp:table -->Bez zmian: <!-- /wp:table -->
Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->Bez zmian: <!-- wp:heading {"level":5} -->
Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA PŁUC</h5>Bez zmian: <h5>PROGRAM PROFILAKTYKI WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA PŁUC</h5>
Bez zmian: <!-- /wp:heading -->Bez zmian: <!-- /wp:heading -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Program profilaktyki raka płuc został zorganizowany jest przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Badania w ramach programu finansowane są ze środków Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.</p>Bez zmian: <p>Program profilaktyki raka płuc został zorganizowany jest przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Badania w ramach programu finansowane są ze środków Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Program jest skierowany do mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, w wieku powyżej 50 lat, którzy od co najmniej 20 lat wypalają minimum 1 paczkę papierosów dziennie lub mają za sobą historię palenia tytoniu w ilości 20 „paczkolat” (przez 20 lat – min. paczka dziennie).</p>Bez zmian: <p>Program jest skierowany do mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, w wieku powyżej 50 lat, którzy od co najmniej 20 lat wypalają minimum 1 paczkę papierosów dziennie lub mają za sobą historię palenia tytoniu w ilości 20 „paczkolat” (przez 20 lat – min. paczka dziennie).</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>W ramach programu wykonywana jest&nbsp;<strong>tomografia komputerowa</ strong>&nbsp;klatki piersiowej. Badanie przeprowadzane jest bez kontrastu, z niską dawką promieniowania, także jest całkowicie nieinwazyjne bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Osoby, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia.</p>Bez zmian: <p>W ramach programu wykonywana jest&nbsp;<strong>tomografia komputerowa</ strong>&nbsp;klatki piersiowej. Badanie przeprowadzane jest bez kontrastu, z niską dawką promieniowania, także jest całkowicie nieinwazyjne bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Osoby, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Do badań nie kwalifikują się osoby z objawami chorób układu oddechowego oraz u których wcześniej rozpoznano choroby płuc.</p>Bez zmian: <p>Do badań nie kwalifikują się osoby z objawami chorób układu oddechowego oraz u których wcześniej rozpoznano choroby płuc.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Aby wziąć udział w programie wymagane jest skierowanie&nbsp; potwierdzające zasadność badania przez lekarza rodzinnego.</p>Bez zmian: <p>Aby wziąć udział w programie wymagane jest skierowanie&nbsp; potwierdzające zasadność badania przez lekarza rodzinnego.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Badanie jest&nbsp;<strong> bezpłatne&nbsp; </strong>zarówno dla lekarza jak i pacjenta.</p>Bez zmian: <p>Badanie jest&nbsp;<strong> bezpłatne&nbsp; </strong>zarówno dla lekarza jak i pacjenta.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p><strong>Ze skierowaniem< /strong>&nbsp;należy zgłosić się do Olsztyńskiego Ośrodka Onkologicznego w Olsztynie na ul. Kopernika 30, do pokoju nr 7 lub przesłać pocztą na adres:</p>Bez zmian: <p><strong>Ze skierowaniem< /strong>&nbsp;należy zgłosić się do Olsztyńskiego Ośrodka Onkologicznego w Olsztynie na ul. Kopernika 30, do pokoju nr 7 lub przesłać pocztą na adres:</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Olsztyński Ośrodek Onkologiczny&nbsp; <strong>„KOPERNIK”< /strong>&nbsp;Sp. z o.o.</p>Bez zmian: <p>Olsztyński Ośrodek Onkologiczny&nbsp; <strong>„KOPERNIK”< /strong>&nbsp;Sp. z o.o.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>ul. Kopernika 30 pok. 7 10-513 Olsztyn</p>Bez zmian: <p>ul. Kopernika 30 pok. 7 10-513 Olsztyn</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p><strong>Rejestracja do programu pod nr telefonu: 664-830-861 lub 664-830-879.< /strong></p>Bez zmian: <p><strong>Rejestracja do programu pod nr telefonu: 664-830-861 lub 664-830-879.< /strong></p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p><em>Szczegółowe informacje o Programie udzielane są przez Koordynatora programu Małgorzatę Huścio pod nr telefonu:&nbsp; </em><em>664- 830-</em>861 lub 664-830-879.</p>Bez zmian: <p><em>Szczegółowe informacje o Programie udzielane są przez Koordynatora programu Małgorzatę Huścio pod nr telefonu:&nbsp; </em><em>664- 830-</em>861 lub 664-830-879.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->
Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- wp:paragraph -->
Bez zmian: <p>Powiaty biorące udział w Programie: węgorzewski, olsztyński (bez miasta Olsztyn), olecki, lidzbarski, działdowski, mrągowski, gołdapski, nidzicki, giżycki, szczycieński, iławski, piski, ostródzki.</p>Bez zmian: <p>Powiaty biorące udział w Programie: węgorzewski, olsztyński (bez miasta Olsztyn), olecki, lidzbarski, działdowski, mrągowski, gołdapski, nidzicki, giżycki, szczycieński, iławski, piski, ostródzki.</p>
Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->Bez zmian: <!-- /wp:paragraph -->

Uwaga: Mogły być dodane spacje by ułatwić zawijanie wierszy.