Zakres usług
Rejestr zmian od wersji 2020-02-17 @ 13:56:47. Zarejestrowane zmiany, aktualna wersja.
OPIEKA MEDYCZNA W RAMACH POZ
LEKARZ POZ:
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) planuje i realizuje opiekę lekarską nad pacjentem, uwzględniając miejsce udzielania świadczenia w warunkach ambulatoryjnych i domowych. Podstawowym zadaniem lekarza POZ/lekarza rodzinnego jest koordynowanie udzielania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz POZ w ramach udzielanych świadczeń współpracuje z pielęgniarką podstawowej opieki zdrowotnej.
Lekarz POZ realizuje i zleca:
- badania i porady lekarskie,
- bezpłatne badania diagnostyczne – decyzję o skierowaniu pacjenta na badania podejmuje lekarz.
Pacjenci mogą je wykonać bezpłatnie, na podstawie skierowania, jedynie w pracowni lub laboratorium wskazanym przez lekarza POZ. Lekarz POZ może wystawić skierowanie na kolonoskopię i gastroskopię. Pacjenci, którzy uzyskają skierowanie na te badania, mogą wybrać dowolna placówkę medyczną wykonującą badania i posiadającą umowę z NFZ. - obowiązkowe szczepienia ochronne,
- transport sanitarny – w razie konieczności przewiezienia pacjenta do szpitala, poradni specjalistycznej lub na badanie diagnostyczne,
- skierowania do poradni specjalistycznej lub na leczenie szpitalne.
- skierowania na leczenie rehabilitacyjne i uzdrowiskowe.
- Skierowanie na wykonanie zabiegów w gabinecie zabiegowym i w domu pacjenta.
- skierowania do opieki długoterminowej,
- zlecenia na zakup niektórych przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych (zlecenie wymaga potwierdzenia w oddziale wojewódzkim NFZ),
- recepty na leki.
Lekarz POZ może wystawić receptę również na leki zalecone przez innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (np. specjalistę), o ile posiada pisemną informację od tego lekarza dotyczącą rozpoznania choroby pacjenta i zalecanej farmakoterapii. - orzeczenia i zaświadczenia lekarskie wydawane na życzenie ubezpieczonego (jeżeli są one związane z dalszym leczeniem, rehabilitacją, niezdolnością do pracy, kontynuowaniem nauki, uczestnictwem dzieci, uczniów, słuchaczy kształcenia nauczycieli i studentów w zajęciach sportowych ivw zorganizowanym wypoczynku, a także jeżeli są wydawane dla celów pomocy społecznej lub uzyskania zasiłku pielęgnacyjnego).
Źródło: www.nfz.gov.pl Świadczenia opieki zdrowotnej finansowane ze środków publicznych.
PIELĘGNIARKA POZ
Pielęgniarka POZ sprawuje kompleksową opiekę pielęgniarską nad zadeklarowanymi do niej pacjentami. Realizuje (zgodnie z obowiązującym zakresem zadań) zlecenia na zabiegi i procedury medyczne wydane przez lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego. Opieka pielęgniarska nad ubezpieczonymi realizowana jest w ambulatorium oraz w miejscu zamieszkania pacjenta. Opieka ta odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. W uzasadnionych medycznie przypadkach świadczenia udzielane są w dniu zgłoszenia, w pozostałych przypadkach – w terminie uzgodnionym z pacjentem.
Pielęgniarki środowiskowe: Tel. 89 514 82 35
POŁOŻNA ŚRODOWISKOWA
Położna POZ sprawuje pielęgnacyjną opiekę położniczo-ginekologiczno-neonatologiczną nad kobietami i dziećmi do 2. miesiąca życia) Opieka położnej nad ubezpieczonymi realizowana jest w ambulatorium oraz w miejscu zamieszkania pacjenta. Opieka ta odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. W uzasadnionych medycznie przypadkach świadczenia udzielane są w dniu zgłoszenia, w pozostałych przypadkach – w terminie uzgodnionym z pacjentem.
Położna praktyki: Danuta Maścienica Tel. 89 514 82 35
ZABIEGI REALIZOWANE W GABINECIE ZABIEGOWYM
Zabiegi realizowane są w gabinetach nr 3 i 4 w godz. 7.30-18.00.
Pobieranie materiałów do badań w godz. 7.30 do 9.00.
HISTORIA ZMIAN:
- 2020-02-17 @ 13:56:47 [aktualna wersja] - administrator
- 2020-02-17 @ 13:56:47 - administrator
Zmiany:
Nie znaleziono istotnych różnic między wersją 2020-02-17 @ 13:56:47 a bieżącą. (Mogły być zmieniane tylko dane konfiguracyjne.)